Ortotické vybavení

Ortotické pomůcky jsou aplikovány tak, aby podporovaly stávající funkci, odstraňovaly bolest a napomáhaly správnému postavení kloubu. Aby byla ortotická péče úspěšná, musí být přesně definován funkční požadavek na ortézu v rámci komplexní léčby. Pomůcka musí být tedy správně indikována, konstruována a aplikována.

 

Pro koho je ortotické vybavení určeno:

 

Pro... lidi s mediální (vnitřní) nebo laterální (vnější) osteoartrózou kolena.

Kteří... chtějí žít aktivní život bez bolesti, omezení, bez vedlejších účinků analgetik, kteří chtějí předejít operaci nebo ji oddálit.

Produkty… jsou navrženy pro podporu normálního a aktivního životního stylu a pro zmírnění bolesti při provádění aktivit.

Jsou nejlepším řešením pro odstranění bolesti.

Pomáhají… lidem s osteoartrózou kolena

v udržení nebo návratu k jejich životnímu stylu bez bolesti a omezení.

Pozitiva... ortotické vybavení nebrání ve flexi (pokrčení) kolena. Má lehkou konstrukci, snadno se nosí a uživatele nijak výrazně neomezuje.

 

Věděli jste?

 

Pacienti s osteoartrózou užívají přibližně

1200 tablet na bolest za rok. To však může vést

k poškození orgánů, jako je žaludek, střeva, játra. Ortotické vybavení je dobrou alternativou ke snížení bolesti bez nežádoucího zatížení organismu. Je na každém z Vás, zda si vyzkoušíte ortotickou pomůcku a její účinky.

 

 

AGILIUM FREESTEP

 

 

Produkty řady Agilium Freestep jsou primárně určeny k léčbě osteoartrózy kolena, i když nejsou aplikovány na koleno, ale nosí se na noze, uvnitř boty. Cílem je poskytnutí úlevy postižené chrupavce v koleně. Agilium Freestep změní zatížení kolena. Při aplikaci je nutné současné vyšetření na přístroji L.A.S.A.R. Posture, kde je určena zátěžová linie – místo, kde tělesná hmotnost primárně ovlivňuje chrupavku.

 

Výhody Agilium Freestep

 

Dynamické rozložení zátěže v koleně

- Při stání, chůzi, běhu poskytuje ortéza postižené oblasti úlevu vždy, když je třeba

Snadná aplikace pod kolenem

Optimální pohodlí

Není omezen pohyb v koleně

Neomezuje sezení

Konstrukce zabraňuje sklouzávání horní části ortézy

Konstrukce neodírá kůži na bérci

 

Podpora v běžných situacích

Během běžných denních aktivit, jako je nakupování nebo procházky

Během činností s vyšší zátěží, jako je běh nebo turistika

AGILIUM REACTIVE

 

 

 

Agilium Reactive je rámová kolenní ortéza, která je určena pro léčbu osteoartrózy kolena. Je ideální pro pacienty, kteří potřebují ortézu překrývající koleno. Uživatelé běžných kolenních ortéz si často stěžují, že je ortéza příliš těsná.

 

Ve stoji se zdá být ortéza v oblasti lýtka pohodlná, ale jakmile si uživatel sedá, začne mít nepříjemný pocit. Z tohoto důvodu používá ortéza Agilium Reactive popruh s inovativním zapínacím systémem, který můžete uvolnit pouhým stisknutím tlačítka.

 

Výhody Agilium Reactive

 

Vysoký komfort nošení

Minimální hmotnost

Plochá konstrukce pro nenápadný vzhled

Speciálně vyvinutý neklouzavý povrch

 

Snadné uvolnění popruhu

V sedu lze jedním pohybem rozepnout pásek a uvolnit lýtkový sval

 

 

 

Jak se dostat k ortotickému vybavení

 

Ortoticko-protetické pomůcky předepisuje odborný lékař (zpravidla ortoped-protetik, ortoped, rehabilitační lékař, chirurg nebo neurolog) na Poukaz na léčebnou a ortopedickou pomůcku. Výrobu některých pomůcek musí následně schválit revizní lékař Vaší zdravotní pojišťovny, u jiných je  s ní možné začít bez tohoto schválení.

Přesný postup kroků se u jednotlivých zdravotních pojišťoven liší, navíc se mění v průběhu času. Proto je vhodné vše konzultovat s ortotikem - protetikem, který obvykle vytváří i předběžnou kalkulaci, bez které nelze schválení Vaší zdravotní pojišťovnou provést. Jelikož se většinou jedná o individuální výrobek ovlivňující Váš zdravotní stav, je tedy nutné i předpis pomůcky řešit dle individuální situace.

 

Copyrights © 2018 - 2024 Mojerevma.cz